Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları

Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları

Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları – Dijital Dünya hayatımızı pek çok yönden etkilemeye devam ediyor. Teknolojinin hayatımız üzerindeki hakimiyeti bu kadar yükselmişken bu konuda verilen eğitimlerin sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

İnternet ortamında firma ve markaların vermiş oldukları ürün ve hizmetlerinin tanıtımını ve pazarlamasını yapmaları dijital pazarlama olarak isimlendirilir. Dijital pazarlama sektörü ucu bucağı olmayan, kendini geliştirmenin son derece önemli olduğu ve uzmanlık isteyen bir alan olmakla birlikte bu konuda Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları veren pek çok eğitmen ve kurum bulunuyor.

Doğru bilgiye ulaşmak ve gerçek bir öğretici ile çalışma konusunda kafa karıştıran durumlar yaşanabilir. Dijital pazarlama sektörü hakkında ücretli eğitim veren kurumlar olduğu kadar “Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi” veren ve sonunda süreci sertifika ile taçlandıran kurumlar da bulunuyor.

Dijital pazarlama sektörüne ilgi duyan, kariyer hedefi olan, işini büyütmek ve ürünlerini pazarlamak isteyen kişiler için kaliteli ve Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları veren bazı sertifika programları bulunuyor. Peki hangi ücretsiz sertifika programlarına katılmak kişiye kazanç sağlayabilir?

Google Dijital Atölye

Dijital dünyanın önemli isimlerinden birisi olan Google son dönemlerde yerel kurumlarla bazı eğitim programları düzenlemeye devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB iş birliği sonucunda ortaya çıkan Google Dijital Atölye, dijital dünyaya dair pek çok eğitim vermeye devam ediyor. Hem birebir hem de online eğitim seçenekleri bulunuyor. Her yaş grubuna ve bilgi seviyesine uygun sertifika programları ve sınavları ile ‘Google Dijital Atölye Sertifikası’ alabilirsiniz.

Google Ads | Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları

Eski adı Google Adwords olan Google Ads aynı zamanda Google şirketinin reklam ağı olduğu için dijital pazarlama sektöründe önemli bir isim olarak değerlendiriliyor. Google tarafından kurulan “Academy for Ads” üzerinden dijital dünyaya dair çeşitli eğitimler veriliyor.

Sistem içerisinde bulunan her türlü reklam modeli için alınan eğitimlerin sonunda farklı sertifikalar vermeye devam ediyor. Reklam platformunun inceliklerine hakim olmak ve süreci iyi yönetmek dijital pazarlama sektörüne giriş için etkili olacaktır. Ücretsiz sertifika programları pek çok kullanıcı tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Google Analytics

Google Analytics dijital pazarlama dünyasının en etkili parçalarından birisidir. Tüm website verilerinin bir araya toplanmasını ve bu verilerin analizinin yapılmasını sağlar. Google araçları üzerinde etkili olan sistemlerden birisi de kurulan ücretsiz eğitim programları sonucunda yapılan Analytics sınavıdır.

Bu sınav Google araçlarını kullanma becerilerinizi ölçtüğü gibi başarılı olmanız ardından “Google Analytics Academy” üzerinden sertifika sahibi olmanızı sağlıyor.

Facebook Blueprint

Facebook kan kaybetmesine rağmen hala sosyal medya araçları içerisinde sektörün devi olarak ifade ediliyor.

Sosyal medya üzerinden yürütülen reklamcılık sistemlerini de yöneten Facebook eğitim programı olan Facebook Blueprint’i hayata geçirdi. Eğitim akademisinin içerisinde kolay, orta ve zor olmak üzere pek çok eğitim içeriği bulunuyor. Özellikle dijital dünyanın tüm ayrıntılarına yer verilmeye çalışılan programlara katılanlar için sertifika sınavı da yapılıyor. Sosyal medya reklamcılığı konusunda şimdiye kadar gerçekleştirilen en iyi eğitim ve Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları programı olduğu söylenebilir.

Woorank | Ücretsiz Dijital Pazarlama Sertifikaları

Woorank isimli sertifika programının sonucunda websitelerinin analizini doğru bir şekilde yapmayı ve Google tarafından hangi mantıkla yorumlandığını net bir biçimde anlayabilirsiniz.

SEO aracı olan bu sistem, eğitim sonrasında dijital pazarlama sınavı da yapıyor. Sınavda başarılı performans gösteren kişiler dijital pazarlama alanında kullanabilecekleri “Woorank Expert sertifikası” alabilirler. Böylece organik aramalarda üst sıralarda çıkmayı, sitelerin daha geniş kitlelere ulaşmasını ve dijital pazarlama sektöründe başarılı olmayı hedefleyebilirler.

Diğer Makaleler