İnternetten Para Kazanma Sanatı

İnternetten Para Kazanma Sanatı

İnternetten Para Kazanma – Pek çok kişi, İnternetten Para Kazanmanın Yolları yollarını araştırarak, çeşitli yolları deneyerek bir gelir etmek istiyor. Çünkü bu işin insanlara sunduğu pek çok avantaj bulunuyor. İlk etapta freelance çalışma ortamı sunması yer alıyor. Üstelik ciddi anlamda gelirler elde etmek de mümkün olabiliyor. Bir anda pek çok kişiye ulaşmayı sağlayan sosyal medya gücünden de faydalanıldığında, “Önünü tutabilene aşk olsun!” denebiliyor.

Günümüz şartlarında internet kullanımıyla para kazanmak, insanlara cazip gelen ve bir şekilde dahil olunmaya çalışılan bir konu. Siz de büyük ihtimal bu nedenle yazımla karşılaştınız. Çünkü internet üzerinden para kazanmanın yolları araştırıyorsunuz. Belki düzenli gelirinizde bağımsız bir online para kazanma sistemi, belki de yeni iş fırsatları bulmak istiyorsunuz.

Ekonominin sürekli olarak sallantıda olması, enflasyonun giderek daha da artması ve alım gücünün düşmesi internetten para kazanma sistemlerine yönelmeye teşvik ediyor. Haliyle bizler de bu alanlara ilgi duyuyor ve araştırıyoruz.

Nedeniniz ne olursa olsun, çevrimiçi para kazanma yolları her gün daha da artıyor.

“İnternetten Para Kazanma” Terimi ile Başla

“İnternetten para kazanmak” şeklinde Google’da bir araştırma yapmaya başlamış ve şu an bu yazıyı okuyorsan, bir sonuç elde etmek amacıyla henüz bir başlangıç yapmamış ya da herhangi bir sonuç elde edememişsin demektir. Öncelikle sabırlı olmalısın çünkü internetten para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle umutsuzluğa asla kapılmamalı, tıpkı fiziksel olarak gerçekleştirilen bir kariyer yaşamına sahipmişsin gibi davranmalı, belli bir sistem ve düzen çerçevesinde çalışmalı, üzülmemeli, umutsuzluğa kapılmamalı ve işini ciddiye almalısın. Eğer işini ciddiye alır ve düzenli bir şekilde çalışırken internetten çok rahat bir şekilde yüksek miktarda para kazanabilirsin.

“Bu iş alanına giriş yapmadan önce neden böyle bir alanda ilerlemek istediğine karar vermelisin.”

Unutmamalısın ki internet ortamı vefalı olduğu kadar da nankördür. Fiziki alanda yapılan kariyer yaşamından daha stresli ve zordur. Çünkü söz konusu ortamda bilgisayar dilinden anlaman, trendleri takip etmen, kendine ait bir portföy, misyon ve vizyon belirlemen, seni çok sayıda insan takip edeceği için iyi ya da kötü her eleştiriye hazırlıklı olman gerekir. Eğer kötü eleştiriye gelemeyen biriysen, mutlaka bu alanda para kazanmaktan uzak durmalısın. Her ne kadar bu iş eğlenceli ve keyifli olsa da moral bozan, üzen ve hatta kendisinden nefret ettiren yanları da olacaktır. Her işin mutlaka kendine ait bir zorluğu mutlaka vardır. Fakat internet aracılığıyla para kazanmak istediğinde hem fiziki hem de mantıksal olarak efor sarf etmek gerekir. Beden yorgunluğu gelip geçicidir ama zihin yorgunluğu insanın vücudundan hemen atacağı bir şey değildir. Dolayısıyla bu alanda çalışmaya istekli olduğunuz kadar azimli ve hırslı da olmanız gerekir. Azim, hırs, çalışkanlık, düzenli ve sistemli olmak internetten para kazanmak isteyen kişilerin sahip olması gereken özellikler arasında en başta yer almalıdır.İnternetten

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanma nın yolları ile ilgili pek çok makale okumuş, pek çok kişiden fikir almış olabilirsin. Lakin senin yapman gereken, dijital platform üzerindeki fırsatları kollamak ve sana en yakın olan alanda para kazanma sürecini başlatmaktır. Önemli olan hangi platform üzerinde daha başarılı olacağını önceden belirleyebilmendir. Kişilik özelliklerini, ilgi alanlarını, hobilerini, hayallerini ve hedeflerini göz önünde bulundurarak kendine bir platform seçmelisin. Günümüzde internetten en çok para kazandıran yollar aşağıdaki gibidir:

 • Blog Yazmak: İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin genellikle başvurmuş olduğu ilk yollardan biri blog yazmaktır. Blog yazarak kazanmak isteyenler için pek çok yöntem mevcuttur. Bu alanda yapılan kazanca “içerik pazarlaması” da denmektedir. Ciddi anlamda yararlı bilgilerin yer aldığı bir blog oluşturmak ve buradan gelir elde etmek mümkündür. Öyle ki blog aracılığı ile ayda en az 10 bin TL ve üzerinde bir kazanç elde edilebilmektedir. Günümüzde daha yüksek rakamlarda gelirler elde eden “Blogger” insanlar bulunmaktadır. Üstelik bu blog yazma işine sosyal medyanın gücü de eklendiği zaman, kısa sürede tanınır olmak mümkündür. Önemli olan insanların dikkatini çekecek ve gelir elde etmenizi sağlayacak bir bloğa sahip olmak!
 • YouTube: YouTube para kazanmak isteyen kişilerin seçtiği ikinci platform. Fakat günümüzde bu platform üzerinden kazanç elde etmek eskisi kadar kolay değil ne yazık ki. Gelir elde etmek için pek çok video çekmeniz, en az bin adet takipçiye ulaşmanız ve en az 240 bin dakika izlenme sayısına ulaşmanız gerekiyor. Bunun için de dikkat çekici ve etkileyici içeriklerin sahibi olmalısınız. Günümüz de bu mesleği icra ederek para kazanan pek çok YouTuber bulunmakta. Enes Batur, Danla Biliç, Orkun Işıtmak, Kafalar ve pek çok kişi YouTube üzerinden milyonlar kazanarak hayatlarını devam ettirmektedir.
 • Instagram: Instagram kullanarak kazanç elde etmek de mümkün. “Influencer” mesleği de tam olarak bu noktada devreye giriyor. Markaların tanıtımlarını yaparak, reklam ve satış düzenleyerek gelir elde etmeniz mümkün. Öyle ki Danla Biliç, kendisine reklam teklifi veren kişilerin 500 bin TL sunduğunu geçtiğimiz günlerde bir röportajında açıklamıştı. İnsanları etkileyecek içerikler üreterek ve Instagram ortaklığı ile çalışma düzenleyerek kısa sürede pek çok kişiye ulaşmak mümkün. Bir nevi fotoğraf ve video üzerine içerik üreterek geniş kitlelere hitap etmenin bir yolu…

İnternetten Para Kazanmanın Web’deki Yolu

 • Site Kurmak: Site kurmak da internetten para kazanma yolları içerisindedir. Listeye dördüncü sıradan giren bu yöntemde sitenizin ne üzerine olacağını bilmeniz gerekir. Geleceğe yönelik bir site kurmak oldukça önemlidir. Aynı zamanda bilgisayar dilini bilmeniz de oldukça önemli. Pek çok kişi bilgisayar dilinden anlamasa bile aracı kurumlar ile çalışarak site kurmakta ve buradan gelir elde etmektedir. Site kurduğunuzda e-ticaret yapabilirsiniz. E-ticaret dışında kendinizi tanıtan, eğlenceli siteler kurabilirsiniz. Örneğin, Onedio gibi bir platform kurmak ya da şu an bu yazıyı okumak için girdiğin bu site gibi…
 • Makale Yazarlığı: İnternet üzerinde okumuş olduğunuz her yazıyı bir insan yazmaktadır. Özel olarak bu yazıları yazan ve bu alanda hizmet veren kişiler bulunmaktadır. Günümüzde makale yazarlığı yaparak ek gelir elde eden ev hanımları ve öğrenciler olduğu gibi bu mesleği profesyonel olarak yerine getiren ve ayda en az 3 bin TL ve üzerinde para kazanan insanlar a bulunmaktadır. Eğer yazı yazmayı seviyorsanız, her konuda ve alanda yazı yazabileceğinize inanıyorsanız gelir elde etmenin en iyi ve basit yöntemlerinden biridir. Yabancı diliniz de varsa bu mesleğe sahip olmak sizi piyasa içerisinde çok değerli biri haline getirecektir.

Günümüzde en çok para kazandıran yöntemler bunlardır. Bu yöntemler dışında da kullanılan para kazanma yollarınıda şu şekilde sıralamakta fayda var;

 • Anket doldurmak
 • Google reklamlarını kullanmak (Google Adsense)
 • Kodlama yapmak
 • Udemy ya da Upwork kullanmak
 • DropShipping yapmak
 • Fotoğraf satmak
 • Çeviri yapmak
 • Twitch yayıncısı olmak

Sosyal Medya Üzerinden İnternetten Para Kazanma Yolları

Günümüz teknoloji dünyası dikkate alındığı zaman sosyal medyanın gücü hafife alınmamalıdır. Sosyal medya kısa zaman içerisinde milyarlarca insana ulaşmanın en hızlı ve en kolay yoludur. Pek çok kişi sosyal medyayı sadece bir iletişim aracı olarak görmektedir fakat sosyal medya daha fazlasıdır. Günümüzde sosyal medya üzerinden yani yine internetten para kazanma sağlayan pek çok insan bulunmaktadır.

Genel olarak sosyal medya üzerinden para kazanmayı sağlayan 5 temel platform bulunmaktadır. Bu platformları sırası ile Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve LinkedIn olarak yer almaktadır. En hızlı ve en çok kazandıran platformları sıralamak gerekirse ilk sırada Instagram, ikinci sırada YouTube, üçüncü sırada Facebook, dördüncü sırada Twitter ve son olarak da LinkedIn yer alacaktır. Peki bu platformlar üzerinden nasıl gelir elde edilir?

 • Facebook: Facebook internet üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin ilk adım attığı yerdir çünkü sosyal medyanın gücü Facebook ile var olmuştur. Bir nevi diğer tüm sosyal medya platformlarının ilham kaynağıdır. Dolayısıyla en eski ve köklü para kazanma yöntemlerinden de biridir. Facebook aracılığı ile düzenli bir şekilde paylaşım yaparak, ürünlerinizi satarak, kişisel bir marka yaratarak ya da kişisel bir bloğa sahip olarak para kazanmanız mümkündür. Eğer var olan bir markanız ya da işletmeniz varsa Facebook Business özelliklerinden biri olan ”affiliate pazarlama” yöntemini kullanabilir ve tanıtımınızı gerçekleştirerek dünya üzerindeki milyarlarca insana kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Facebook ile ortak bir şekilde çalışan işbirliği sitelerini de kullanabilirsiniz. Örneğin Zazzle aracılığıyla My Merch Store uygulamasını kullanarak ürünlerinizi hiçbir maliyete maruz kalmadan satışa sunabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi tasarlayabilir, dizayn edebilir, sanatçılar tarafından yapılan ürünleri satın alan kişilere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yine online mağazaları gösteren Cafe Press’i kullanarak da online satış yapabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak oldukça yorucu diyorsanız Ether uygulamasını kullanabilir, telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları deneyerek ve insanlara bu uygulama hakkında tavsiyeler vererek internetten para kazanma mümkündür.
 • Twitter: Facebook’tan hemen sonra hayatımıza giren sosyal medya platformlarından biri Twitter biri de Instagram olarak yer almaktadır. Twitter daha çok kendi markanızı ya da varsa bloğunuzu, internet sitenizi tanıtmak, insanları bu alana yönlendirmek için kullanabileceğiniz ve bu sayede gelir elde edebileceğiniz araçlardan biridir. Eğer Twitter üzerinde çok sayıda takipçisi olan bir hesaba sahipseniz reklam ve PR iş birlikleri kurarak da para kazanmanız mümkündür. Üstelik bir Twitter hesabı oluşturarak çok sayıda takipçiye ulaşıp bu hesabın satışını gerçekleştirerek de para kazanabilirsiniz. Takipçi sayınız ne kadar çok olursa belli bir süre sonra sponsorlu tweet atarak da para kazanmanız mümkündür. Burada da Twitter ile ortak bir şekilde çalışabilirsiniz.
 • YouTube: Eğer video çekmek, düzenlemek, insanlara keyifli ve yararlı bilgiler vererek onları rahatlatacak videolar çekmek alanında başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız kısa sürede gelir elde etmenizi sağlayacak platformlardan biridir. Fakat günümüzde pek çok insanın Youtuber olmak istediğini göz önünde bulundurmalısınız. Yani herkes, aklınıza gelen fikre dair pek çok video çekmektedir. Önemli olan insanlara kendinizi izletmeyi bir şekilde bulmanızdır. İnsanları tatmin edecek ve insanları etkileyecek videolar çekerek bir süre sonra Youtube ortaklığına ulaşabilir ve buradan izlenme sayınıza, takipçi oranınıza ve verdiğiniz reklamlar doğrultusunda gelir elde edebilirsiniz.
 • Instagram: Kaliteli fotoğraflar çekiyor, markaların tanıtımlarını yapıyor, reklam ve iş birliği üzerine çalışmalar yürütebiliyorsanız Instagram sosyal medyanın gücünü elinde tutan en büyük platformlardan biridir. Üstelik kendinize ait bir marka, internet sitesi ya da blog varsa kısa sürede tanıtım yapmanızı ve insanları çekmenizi sağlayacak, satış yapmanıza yardımcı olacak bir platformdur. Instagram aracılığıyla para kazanmanın pek çok yolu vardır. Önemli olan sizin için hangisinin uygun olduğudur. Influencer olabilirsiniz ya da markanızın tanıtımını gerçekleştirerek satış elde edebilirsiniz. Çok sayıda takipçiniz varsa reklam ve iş birliği yaparak para kazanabilirsiniz.
 • LinkedIn: İş arama ve iş ilanı sitesi olan dünyanın en büyük kariyer sitesi LinkedIn platformudur. Bu platform aracılığıyla önceki müşterilerinizi, yeni ve potansiyel müşterilerinizi, işi alanınız ile ilgili olan kişileri bulabilir, network ağınızı genişletebilir ve pek çok işletme sahibiyle ortak bir çalışma elde edebilirsiniz. Eğer platformu başarılı bir şekilde kullanırsanız markanız, ürününüz ya da kişisel sayfanız/internet siteniz için kaliteli bir network çevresine ulaşarak gelir elde edebilirsiniz.

Kimler İnternetten Para Kazanabilir?

7’den 70’e herkes internetten para kazanabilmektedir. Önemli olan en uygun olan internetten para kazanma yolunu seçmek ve bu yolda hırslı, azimli, başarılı, düzenli ve sistemli bir şekilde çalışmaktır. Günümüzde internetten para kazanmak oldukça basit görülmektedir fakat bu bir iş olarak görüldüğünde düzenli olarak paylaşım yapılması gerekir. Düzenli olarak içerikler hazırlanmalıdır. Sosyal medyanın gücünden de faydalanılmalıdır. İnsanların dikkatini çekecek içerikler oluşturabilmek için “Content Marketing” yani “İçerik Pazarlaması” alanında uzmanlaşmak gerekir ve yine SEO çalışmaları düzenlenmelidir. Bu alanda uzman olmak için çeşitli eğitimler alınmalı veya bu alanda uzman olan kişilerle ortak bir şekilde planlı çalışmalar yürütülmelidir.

Becerilerini Gözden Geçir

Genellikle internetten para kazanma için insanlar sihirli bir değneğin kendisine dokunmasını beklemektedir. Fakat uzman olduğunuz bir alan varsa, bilgilerinizin oldukça yararlı olduğunu düşünüyorsanız para kazanmak için oldukça fazla şeye sahipsiniz demektir. Günümüzde internet aracılığı ile gitar dersi vererek dahi para kazanan insanların olduğunu düşünürsek, önemli olan sanal dünyayı etkili, verimli ve etkin bir şekilde kullanabilmektir. Bunun için de stratejik hedefler belirlenmeli, uzman olduğunuz alana dair insanları etkilemeniz gerekir. Stratejik hedefleriniz doğrultusunda düzenli bir çalışma elde ederek, etkileyici ve dikkat çekici içerikler hazırlayarak ciddi rakamlarda gelir elde etmeniz mümkündür. Bunun için bir yaş sınırlaması da az önce de belirtildiği gibi yoktur. Fakat gelirin hesabınıza geçebilmesi için bulunduğunuz ülkede reşit olarak görülmeniz gerekir. Dolayısıyla kazanç elde etmek için 18 yaş ve üzerinde olmanız oldukça önemlidir.

Sermaye Olmadan İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Sermaye olmadan internetten para kazanmak için sosyal medyanın gücünden yararlanmak gerekir. Geleneksel pazarlama, eskisi kadar tercih edilmemektedir. Günümüz ve gelecek dünyası dijitalleşmektedir. Dijitalleşen dünya içerisinde yeni iş olanakları yaratmak, kendi işinize sahip olmak için dijital bir platform üzerinde markalaşmalısınız. Kişisel bir marka yaratabileceğiniz gibi sahip olduğunuz markayı da gerek yurt içerisinde gerek yurt dışında tanınır hale getirebilirsiniz ve bu yolla gelir elde edebilirsiniz.

Sosyal medyanın gücünden faydalanarak elde edeceğiniz gelirler için herhangi bir sermayeye sahip olmanıza da gerek yoktur. Örneğin Facebook, Instagram, Twitter, YouTube üzerinde gelir elde etmek için herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ücretsiz bir şekilde hesap açabilir, belli bir kitleye ulaştıktan sonra da gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde blog yazarak para kazanmak için Google’ın uygulaması olan Blogger’ı kullanabilirsiniz. Belli bir kitleye ulaştığınızda Google ortaklığıyla para kazanabilirsiniz. Herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan para kazanmanız için yapmanız gereken şey bu gücü faydalı bir şekilde kullanmaktır.

Sosyal Medyayı Küçümsemeyin!

Örnek vermek gerekirse makyaj yapmaya ilgi duyuyorsanız Instagram hesabı açarak insanlara hem bilgi veren hem de yaptığınız makyaj çeşitlerini göstererek ilgi toplayabilir ve çok sayıda takipçi elde edebilirsiniz. Günümüzde sosyal medya üzerinden en çok para kazanan Enes Batur’a baktığımızda YouTube üzerinden oyun videoları çekerek bu noktaya geldiğini, Danla Biliç’in makyaj videoları çekerek dünya üzerinde bilinen bir artist olduğunu, Kafalar programının da tamamen eğlence sektörüne dayanarak çektiği videolar sonucunda günümüzün popüler Youtube’r kişiliklerinden olduğunu görmekteyiz. Yine bir başka örnek ile mekan mekan gezerek o yerlerin tanıtımını yapan ve büyük bir kitleye ulaşan kişiler reklam ücreti karşılığında hayatlarını sürdürebilmektedir. O halde yemek yiyerek, gezerek, tanıtımlar gerçekleştirerek, insanları keyiflendirerek ya da eğitici içerikler ve paylaşımlar düzenleyerek, herhangi bir sermaye ortaya koymadan internetten para kazanma için ihtiyacınız olan tek şey, sosyal medyadır.

İnternetten Para Kazanma İçin Tüm Yöntemler

 • Blog Yazarak
 • Youtube
 • Site Kurarak
 • Instagram
 • DropShipping
 • E-Kitap
 • Anket Doldurarak
 • Google Reklamlarından
 • Tema ve Eklenti Kodlayarak
 • Domain Alım – Satım
 • Niş Bir Blog Açarak
 • Udemy
 • Upwork
 • Backlink Satışı Yaparak
 • Fiverr
 • Viator
 • Makale Yazarak
 • Fotoğraf Satarak
 • Stock Music – Stock Video
 • Kendi Sitenizi Kurarak
 • AirBNB
 • Amazon Mechanical Türk
 • Fiverr Ürünlerini Daha Pahalıya Satın
 • Satış Ortaklığı İle
 • Oyun Skin Alım – Satımı
 • Çeviri Yaparak
 • Freelancer
 • Twentify
 • Online Marketlerde Ürün Satımı
 • Twitch
 • Uber
 • Bionluk
 • SadeceON
 • Appen ve LionBridge
 • Artıway
 • İkinci el eşya satımı

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanabilirsiniz

internetten para kazanma istiyorsanız blog yazmak iyi bir başlangıç olabilir. Bu şekilde gelir sağlayan ve sağlamaya devam eden birçok blogger bulunmaktadır.

Blog yazarak kazanç elde etmenin birçok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Şüphesiz en çok kazandıran yöntem kendinize ait ve tüm gelirini kendiniz alacağınız, gayret ederek geliştirip gelirinizi arttırabileceğiniz bir bloğunuzun olmasıdır. Kendi bloğunuz için yazdığınız yazıları paylaşırken aynı zamanda bloğunuzu da geliştirebilirsiniz.

Blog yazma yöntemiyle internetten aylık 1.000 TL gelir sağlayan da var, 10.000 TL gelir sağlayan da. Uç noktalara değinecek olursak 50.000 TL kazanan blogger da var ancak o aşamaya gelmek için ciddi bir bilgi birikimi ve ayıracağınız uzun bir zaman dilimi gerekiyor.

Blog yazarken dikkat etmeniz gereken en kilit nokta yazdıklarınızın belli bir kesime hitap etmesi ve kaliteli içerikler olmasıdır. Yani iyi bir konu ve konuyla ilgili geniş bir kitle varsa, yazım kaliteniz de iyi durumdaysa bu alanda para kazanmamak için hiçbir sebebiniz yok. Ayrıca kendinize ait bir bloğunuz olursa zamanla reklamlar alarak da gelir oluşturabilirsiniz.

Bir diğer yöntem de belli içerik siteleri üzerinden üyelik oluşturmak ve yazdığınız içerikleri belli ücretlere satmaktır. Bu şekilde yüksek miktarlar kazanamasanız da ek gelir olarak oldukça kazançlı bir yöntemdir.

Web Sitesi Kurarak Para Kazanabilirsiniz

Şahıslar için hazır bir şekilde satın alabilecekleri web siteleri kurarak da internetten para kazanabilirsiniz. Üstelik web sitesi yapmak ve satmak için yazılımcı veya bilgisayar mühendisi olmanız da gerekmez. Günümüzde bu tarz işler o kadar gelişti ve pratik hale geldi ki, neredeyse her şeyi tıklama yaparak bile gerçekleştirebiliyoruz. Yani herhangi bir kodlama bilgisi veya teknik bilgi gerekmiyor.

Gerek duyarsanız ki iyi de olur, bir bilgisayar ve program kursuna gitmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Elbette zorunlu bir durum değildir. Bir site kurmak için domain, hosting ve güvenlik oluşumlarını satın alıp hazır site kuruculardan faydalanabilirsiniz. Satılan çoğu hazır sitelerin bu yöntemle hazırlandığı düşünülürse, yaptığınız yanlış bir davranış olmayacaktır.

Stok Müzik ve Stok  Üreterek Para Kazanabilirsiniz

Eğer müzik alanında veya video editleme konusunda yetenek sahibiyseniz, bu alanda stok içerik üreterek de gelir elde edebilirsiniz. Herhangi bir enstrüman çalabiliyorsanız, kaliteli bir kayıt oluşturarak bu kaydı satabilirsiniz.

Kameralarla aranız iyiyse ve video düzenleme konusunda da bilginiz varsa, kaliteli video içerikleri oluşturup bunları satabilirsiniz. Bu işler için stok satış siteleri mevcuttur.

Youtube Fenomeni Olarak Para Kazanabilirsiniz

Bir başka internetten gelir sağlama yöntemi de YouTube platformudur. Bu platformda çalışarak da para kazanabilirsiniz. En iyi YouTube fenomenleri yılda milyonlarca dolar kazanıyor. Dünyanın dört bir yanında bu şekilde para kazanan insanlar bulunuyor.

Milyonlarca insan her gün milyonlarca farklı nedenden dolayı YouTube sitesini ziyaret ediyor. Bu nedenle pek çok kişi birkaç video çekip yükleyerek başlangıç yapıyor.

YouTube ile nasıl çevrimiçi para kazanırım?

Gmail hesabınızla youtube.com adresine gidin ve kanalınızı açın. Kanal, videolarınızın gösterileceği alandır. Kanalınızı açtıktan sonra, videolarınızı belirli bir programa dayalı bir düzende yayınlayabilirsiniz. Bir video göndermeden önce, video içeriğinizi video tanımında ayrıntılı olarak açıklayın (bu alanda videonuzu yayınladığınızda görürsünüz). Videolarınızın içerik kalitesi (hem nesne hem de çekimlerin kalitesi) görüntüleme hızını artırır. Akıllı telefon, çekim yapmak için başlangıç aşamasında yeterlidir.

Video bağlantınızı Twitter, Facebook hesaplarınıza gönderin. Hatta çekmiş olduğunuz video bağlantısını e-posta listenize gönderin. Forumlarda ilgili konularla ilgili bu video bağlantısını paylaşın. Bu çalışmalar, görüşlerinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Videolarınızda bazı görünümler ortaya çıktıktan sonra kanal yöneticisi bölümünden para kazanmak için videolarınızı açın. Bu, Google AdSense için başvuruda bulunmanızı sağlar.

Diğer Makaleler